Skip to content ↓

Who’s Who

Meet the Team

SMT

  • Rob Perkins

    Head Teacher /DSL

  • Sarah Walker-Jones

    Assistant Head / DSL

  • Joe Turner

    Deputy Head / DSL

  • Sarah Hickling

    Year 1/2 Phase Lead

  • Helen Richardson

    Year 3/4 Phase Lead

  • Stephen Goff

    Year 5/6 Phase Lead

  • Sophie Smith

    Early Years Lead

  • Jemma Wallace

    SENDCO / DSL

  • Louise Butler

    Achievement Lead /DSL

Teachers

  • Julie Baggley

    Class Teacher

  • Rachel Barnes

    Class Teacher

  • Lorren Brennan

    Class Teacher

  • Jessica Cassidy

    Class Teacher

  • Stephen Goff

    Class Teacher

  • Amy Grainger-Groves

    Class Teacher

  • Rebekah Harrison

    Class Teacher

  • Tracy Haslam

    Class Teacher

  • Sarah Hickling

    Class Teacher

  • Jessica Koletzki

    Class Teacher

  • Laura Litchfield

    Class Teacher

  • Helen Paice

    Class Teacher

  • Helen Richardson

    Class Teacher

  • Suzanne Rowe

    Class Teacher

  • Sophie Smith

    Class Teacher

  • Erika Weatherall

    Class Teacher

  • Sarah White

    Class Teacher

  • Phoebe Wilcox

    Class Teacher

Teaching Assistants

  • Jill Barton

    Teaching Assistant

  • Sarah Burrows-Oldfield

    Teaching Assistant

  • June Caswell

    teaching Assistant

  • Deborah Clarke

    Teaching Assistant

  • Tina Cutts

    Teaching Assistant

  • Sarah Faulks

    Teaching Assistant

  • Charlotte Foote

    Teaching Assistant

  • Sharon Ford

    Teaching Assistant / Breakfast Club

  • Wendy Gibson

    Teaching Assistant

  • Tarnia Janisse

    Teaching Assistant

  • Diane Lane

    Teaching Assistant / MESU / MOOSE Manager

  • Lucy Maund-Henson

    SEND Teaching Assistant

  • Beth Lamb

    Teaching Assistant

  • Marvellous Nyanhi

    SEND Teaching Assistant

  • Judith Sanderson

    Teaching Assistant

  • Mark Smith

    Teaching Assistant

  • Jennifer Vaughan

    Teaching Assistant

  • Chenelle Wignall

    Teaching Assistant

  • Stephanie Williams-Rayner

    Teaching Assistant

Care Assistants

  • Anna Cooke

    Care Assistant

  • Angela Elvin

    Nursery Assistant / Breakfast Club

Sports Coaches

  • Chantelle Robinson

    Sports Coach

  • Jordan Woodward

    Sports Coach

Office Staff

  • Rachel Flynn

    Office Manager

  • Christine Boott

    Admin Assistant

Support Staff

  • Jayne Elston

    IT Systems / Office

  • Heidi Sigworth

    School Counsellor

Site /Facilities

  • Ed O'Leary

    Facilities Manager

  • Simon Tebbutt

    Site Maintenance

  • Gillian Bunting

    Cleaner

  • Sally Doughty

    Cleaner

  • Lisa Lloyd

    Cleaner

  • Gemma South

    Cleaner

  • Julie Wright

    Cleaner

School Cooks

  • Debbie Evans

    Catering Manager

  • Deborah Davis

    School Cook

  • Hayley Spencer

    School cook

Midday Supervisors

  • Maria Barrick

    Midday Supervisor

  • Samantha Beal

    Midday Supervisor

  • Gillian Bunting

    Midday Supervisor

  • Tracey Camm

    Midday Supervisor

  • Mandy Cheatle

    Midday Supervisor

  • Marie Crosby

    Midday Supervisor

  • Sally Doughty

    Midday Supervisor

  • Vic Harrison

    Kitchen Assistant

  • Lisa Lloyd

    Midday Supervisor

  • Jackie Searcy

    Midday Supervisor

  • Gemma South

    Midday Supervisor

  • Hana Hamid

    Midday Supervisor

Midday supervisors

  • Maria Barrick

    Midday Supervisor

  • Samantha Beal

    Midday Supervisor

  • Gillian Bunting

    Midday Supervisor

  • Tracey Camm

    Midday Supervisor

  • Mandy Cheatle

    Midday Supervisor

  • Marie Crosby

    Midday Supervisor

  • Sally Doughty

    Midday Supervisor

  • Vic Harrison

    Kitchen Assistant

  • Lisa Lloyd

    Midday Supervisor

  • Jackie Searcy

    Midday Supervisor

  • Gemma South

    Midday Supervisor

  • Hana Hamid

    Midday Supervisor